Elektroniczne zarządzanie urlopami i czasem pracy - prezentujemy Calamari
Calamari to innowacyjne narzędzie online, powstałe z myślą o automatyzacji procesów, związanych z zarządzaniem nieobecnościami oraz urlopami pracowników.
2016-09-05, 09:00

Calamari to innowacyjne narzędzie online, powstałe z myślą o automatyzacji procesów, związanych z zarządzaniem nieobecnościami oraz urlopami pracowników. Dostępne jest w wielu wersjach językowych, a pomysł jego wdrożenia znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie mowa o usprawnieniu i uporządkowaniu pracy, a także o oszczędności czasu.

Narzędzie posiada dwa moduły. Pierwszy z nich pozwala na elektroniczne zarządzanie wnioskami urlopowymi. Calamari kontroluje wymiar urlopu każdego pracownika. Narzędzie jest na tyle proste i intuicyjne, że jego wdrożenie w firmie nie powinno zająć wiele czasu. Nie jest też potrzebne żadne szkolenie. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką, aby zgłosić wniosek urlopowy i sprawdzić przysługujący nam limit.

Dużą zaletą jest możliwość synchronizacji kalendarza urlopowego z kalendarzem Google, czy jakimkolwiek innym kalendarzem wykorzystującym standard iCal. Narzędzie umożliwia zbudowanie wielopoziomowych procesów akceptacji wniosków urlopowych. Dzięki temu możemy samodzielnie decydować i wybierać osoby, które będą odpowiedzialne za taką akceptację. Calamari pozwala również na autoakceptację wniosków, co sprawdza się zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych.

Drugi moduł z kolei pozwala na szybką i sprawną ewidencję czasu pracy. Dzięki temu możliwe jest wygodne monitorowanie i kontrolowanie nieobecności pracowników, ich spóźnień, czy nadgodzin. I tu istnieje kilka sposób na ewidencję czasu pracy. Możemy je dostosować w zależności od indywidualnych potrzeb. Jedną z możliwości jest rozpoczynanie i kończenie pracy za pomocą klikania przycisku w Calamari. Bardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest skanowanie indywidualnego kodu QR w specjalnym terminalu mobilnym.

Calamari pozwala ponadto na używanie beaconów. Potrzebne jest do tego małe urządzenie dostępne np. w recepcji lub w pobliżu wejścia do biura oraz telefon w kieszeni pracownika. Urządzenie cały czas emituje sygnał wykrywany przez telefony pracowników, a aplikacja mobilna zainstalowana na smartfonie informuje Calamari o przyjściu i wyjściu pracownika. Zasięg jednego beacona to około 10-15 metrów. Jeżeli decydujemy się na wybór takiej metody ewidencjonowania czasu, musimy pamiętać o tym, że telefony pracowników powinny posiadać Bluetooth 4.0. a aplikacje mobilne dostępne są na Androida i iOS. Kolejnym sposobem może być logowanie czasu pracy z wykorzystaniem comend w Slacku. Czas pracy można też pobierać bezpośrednio z Toggl. Ostatnie rozwiązanie to inegracja z API.

Testując narzędzie, mieliśmy okazję skorzystać z dwóch metod oznaczania czasu pracy. Pierwszą z nich było logowanie do systemu za pomocą przeglądarki internetowej. Jest to najprostsze rozwiązanie, zalecane zwłaszcza tam, gdzie istnieje możliwość pracy zdalnej. Za pomocą szybkiego logowania możemy rozpocząć lub zakończyć pracę, a także dodać przerwę. Wszystko dzieje się szybko, sprawnie i wygodnie.

Drugą, stosowaną przez nas metodą było oznaczanie czasu za pomocą kodu QR. Na samym początku trzeba było zainstalować specjalną aplikację Calamari Clockin QR na firmowym tablecie. Każdy z pracowników otrzymał indywidualny kod QR, który musiał następnie skanować, zarówno przy wejściu, jak i wyjściu z pracy. Calamari Clockin jest zintegrowany z modułem pozwalającym na zarządzanie nieobecnościami, co z kolei pozwala na wykrywanie nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy.

To, co jest niezwykle przydatne w narzędziu i w znacznym stopniu usprawnia oraz automatyzuje pracę, to możliwość generowania raportów związanych z obecnościami i nieobecnościami pracowników. W efekcie możliwa jest znaczna oszczędność czasu podczas budowania list płac.

Chcesz przetestować narzędzie? Masz taką możliwość całkowicie za darmo, przez okres 14 dni. Wystarczy, że klikniesz tutaj: CALAMARI

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
HR Tools
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.