Postaw na siebie, postaw na sukces!
Sukces - pomyślny wynik Twojego przedsięwzięcia. Potrzeba samorealizacji gwałtownie wzrasta w dzisiejszych czasach. To fundament wszelkiego rozwoju.
2017-01-13, 10:08

Wiedzą o tym studenci, ale także każdy, kto chce dążyć do rozwijania swoich talentów i kompetencji, tak aby podążać ścieżką, którą się zaplanowało. Chcemy osiągać sukces nie tylko w życiu osobistym, ale także w sferze zawodowej. Nie zawsze wiemy, jak tego dokonać. Do samorealizacji potrzebne jest uzmysłowienie swoich możliwości. Dziś skupimy się na tym, jak ważna jest samoświadomość w planowaniu ścieżki zawodowej i wzmacnianiu swoich szans na rynku pracy. A wszystko po to, by zwiększyć swój potencjał i osiągać wymarzone cele.

Rynek pracy w XXI wieku jest bardzo wymagający. Absolwenci wyższych uczelni, kończąc swoją przygodę z nauką, są najbardziej tego świadomi. W dzisiejszych czasach trudno wybrać kierunek po którym na pewno znajdziemy pracę. Rynek pracy jest tak dynamiczny, że w przeciągu pięciu lat popyt na dane stanowisko może diametralnie się zmienić. Co wtedy? Zawsze pomóc mogą odbyte praktyki, staże, doświadczenie na innym stanowisku. Wtedy właśnie świadomość swoich możliwości jest szczególnie ważna.

Na początek zadaj sobie kilka pytań:

- W czym jestem dobry?

- Jakie są moje mocne, a zarazem słabe strony?

- Na jakim stanowisku pracy najlepiej się odnajdę?

- Jaki styl pracy preferuję?

Jeśli z trudem odpowiadasz na zadane pytania, powinieneś zwiększyć swoją świadomość i poznać swoje kompetencje. Jeśli w swoim życiu stawiasz na sukces, musisz znać swoje mocne strony. Powinieneś wiedzieć, w czym możesz się realizować i na jakie stanowisko powinieneś aplikować. Poznanie własnych możliwości wcale nie jest łatwe, ale bez tej wiedzy nie osiągniesz zamierzonego celu. Wie o tym każdy, kto ma za sobą wybór własnej ścieżki zawodowej. Zdecydowanie wcześniej powinieneś więc odpowiedzieć sobie na zadane powyżej pytania.

Ustal, które plany są dla Ciebie najważniejsze i zacznij właśnie od nich. Nie nastawiaj się krytycznie. Nie rezygnuj, nawet jeśli przyjdzie chwila zwątpienia. Nie wolno Ci myśleć, że nic nie potrafisz i nie wiesz jak osiągnąć zaplanowany cel. Być może zatrzymałeś się na 99 próbie, a setna miała być Twoją wygraną. Walcz o siebie! Bądź cierpliwy i zmotywowany do działania! Myślenie pozytywne pomaga. Naprawdę! :)

Jak poznać siebie i osiągnąć cel samorealizacji?

Samorealizacja to dążenie do osiągania satysfakcji z działań, które się wykonuje. Na początku zastanów się, czym dla Ciebie jest samorealizacja i co chcesz w życiu osiągnąć. Osiągnięcie spełnienia w życiu zawodowym i dotarcie do wyznaczonego celu oznacza dla każdego coś innego. Dla niektórych będzie to awans, dla innych praca z wymarzonym zespołem. Spełnienie ma wiele teorii i każda z nich zawiera w sobie prawdę. Człowiek spełniony zawodowo to człowiek szczęśliwy. Niełatwe to zadanie. Ale już wiesz, że musisz zacząć od poznania siebie. A pomóc Ci w tym może psychometria. Co to takiego?

Na sam początek możesz poprosić o pomoc przyjaciół oraz członków rodziny. Ważne jest, aby osoby te znały Cię bliżej. Zapytaj ich czym się charakteryzujesz, jak reagujesz w konkretnych sytuacjach bądź w jaki sposób podchodzisz do problemów. Jeśli nie chcesz angażować najbliższych warto skorzystać z analizy stylu zachowania. Dzięki temu poznasz swój styl zachowania w środowisku zawodowym. Z wygenerowanego raportu dowiesz się, jaki styl zachowania preferujesz, aby w pracy działać najefektywniej. Otrzymasz sugestie dotyczące czynników motywujących oraz wpływających na Twój rozwój zawodowy. Dzięki temu zwiększysz swoją świadomość i pewność siebie. Warto zainwestować w siebie i w swoją przyszłość, tak aby praca dała nam poczucie realizacji i satysfakcję finansową.

Samoświadomość jest drogą do sukcesu, którą możesz przecież osiągnąć. Masz wokół siebie osoby, którym sukcesu zazdrościsz? Inspiruj się nimi! Potrzebujesz wsparcia? Wykorzystaj narzędzia, które pomogą Ci w rozwoju osobistym i zawodowym!

Zainwestuj w siebie, zainwestuj w swoją przyszłość, zainwestuj w sukces!

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
HR Tools
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy